Dokonalé zvýraznenie obočia lacno a v pohodlí domova

23 januára, 2022 • Beauty • 257

V nepriaznivých časoch lockdownov či obmedzujúcich režimov OP vzniklo mnoho problémov pre väčšinu ľudí. Najviac, žiaľ, trpia ženy, ktoré či už kvôli sebe ale práci dbajú o svoj výzor a permanentne navštevujú kozmetické zariadenia, pretože zrazu nemôžu. Čo teraz?

Nemáte na výber, musíte si poradiť samé. Ale ako? Jednoducho! K dokonalému vzhľadu vášho obočia potrebujete len chuť, čas a pár drobných. Uvidíte, že vyzerať dobre sa dá aj bez kozmetičky, o čo viac si svoju krásu budete vážiť – pretože to bude vaša práca.

Nevyhnutné potreby

Profesionálne kozmetičky disponujú špeciálnymi nástrojmi určenými pre profesionálne použitie. Vy budete musieť improvizovať, ale nebojte sa! Výsledok bude na nerozpoznanie od profesionála.

Začiatky sú vždy náročné, preto sa nevzdávajte, ak sa vám hneď na prvý pokus nepodarí docieliť želaný efekt. Nemajte obavy! Nech to nakoniec dopadne akokovek, vždy je tu pomôcka vo forme ceruzky či gélu na obočie, s ktorým dokážete zakryť menšie nedokonalosti.

Budete potrebovať:

  • ostrú pinzetu
  • farbu na obočie (RefectoCil, Henna)
  • peroxid vodíka (3 %)
  • očnú vaničku (alebo akúkoľvek malú mištičku na prípravu farby)
  • špachtľu (alebo akúkoľvek tyčinku s hladkým povrchom)
  • očný odličovač (na olejovej báze)
  • pleťovú vodu (so 60 % obsahom alkoholu)
  • vatové tyčinky a kozmetické tampóny

Zvoľte ideálny tvar a farbu

Tu je vhodné si naštudovať základné princípy vizuálnych trikov pri volení správneho tvaru obočia. Všetko závisí od tvaru vašej pleti. Pri okrúhlom tvare voľte decentné obočie s čo najmenej výraznými ostrými hranami. Naopak, ku tvári v tvare štvorca sa najviac hodí obočie takzvané pavúčia nôžka alebo strieška.

Rovnako dbajte o výšku – predsa nechcete pôsobiť prekvapene po celý deň. Áno, obočie je pravým ukazovateľom našich výrazov v tvári. Zapamätajte si, že trháme len spodný rad obočia. Hornú časť obočia netrháme nikdy!!!

Farba obočia MUSÍ byť totožná s farbou vašich vlasov. Preto pri svetlejšom odtieni vlasov nikdy nefarbíme obočie na tmavohnedo alebo dokonca čierno. A platí to aj naopak. Aj farby vedia pokaziť konečný efekt!

Obočie trhajte deň vopred

Nikdy netrhajte obočie v deň, kedy ho máte v pláne farbiť, ale minimálne deň skôr! Prečo? Pretože pri trhaní, aj keď to nie je vždy voľným okom viditeľné, vznikajú mikro ranky a otvárajú sa póry. Ak sa do čerstvo sprístupnenému póru dostane farba, nedostanete ju odtiaľ a to vám zdeformuje konečný tvar obočia.

Ale pozor! Ak budete čakať príliš dlho, chĺpky vám stihnú dorásť a to opäť kazí konečný efekt – preto je ideálne dodržať odstup jeden deň, maximálne však dva.

Vhodná technika

Pokiaľ máte pinzetou vopred vyformovaný tvar obočia, môžete sa konečne pustiť do farbenia. Hlavne nestresujte – tras rúk spôsobený stresom vašej práci len uškodí.

Na začiatok si pripravte farbu. Asi o veľkosti 1 cm ju vytlačte do čistej a suchej vaničky (misky). Pridajte asi 5 kvapiek peroxidu a poriadne rozmiešajte tak, aby farba dosiahla krémovú konzistenciu a požadovanú farbu. Nechajte ešte 5 minút postáť. Kým budete čakať, odmastite si obočie a jeho okolie pleťovou vodou.

Špachtličkou naberte farbu asi o veľkosti šošovice a krúživými pohybmi ju naneste na obočie a to od vnútorného kútika oka smerom do stredu. Postupne ju rozpracujte na všetky strany tejto časti obočia. Postup opakujte, kým nepokryjete všetky chĺpky – obočie.

Rovnako ako prsty na rukách, ani obočie nemáme totožné s tým druhým. Preto sa snažte čo najlepšie kopírovať to prvé, aby ste sa vyhli prípadným odchýlkam, ktoré by boli kvôli zvýrazneniu príliš viditeľné.

Pokiaľ ste to zvládli, gratulujem! No ešte vás čaká niekoľko krokov. Väčšina výrobcov odporúča nechať farbu pôsobiť zhruba 15 minút. Žiaľ, ak toto odporúčanie dodržíte, výsledok nebude príliš výrazný – ide o krytie výrobcu z dôvodu prípadných alergických reakcií. Keďže sa pri farbení obočia používajú len 3 % peroxidu vodíka, je logické, že krátka doba pôsobenia nebude postačujúca a, naopak, dlhšia doba neuškodí. Ja osobne nechávam farbu pôsobiť kedykoľvek aj hodinu – závisí od kvality farby.

Na záver farbu odstráňte kozmetickým tampónom s očným olejovým odličovačom. Keby ste pri odstránení farby použili pleťovú vodu, mohla by pôsobiť príliš agresívne a farba by sa zdala byť hneď bledšia. Preto voľte radšej šetrné metódy, obočie príliš nešuchajte a čo najmenej sa mu celkovo pri odličovaní venujte – vydrží tak omnoho dlhšie (aj 4 týždne).

Dobré vedieť!

K povinnej výbave v rámci úpravy obočia si vopred pripravte aspoň 10 kusov vatových tyčiniek (pri prvých pokusoch aj viac) a kvalitný, najlepšie očný odličovač s olejovou bázou. Je to z dôvodu jednoduchého odstránenia nepatrných chybičiek, ktoré sa bežne stávajú aj profesionálnym kozmetičkám.

Obzvlášť, ak si potrpíte na dokonalosť a precíznosť každej krivky, si budete dostupnosť vatovej tyčinky pochvaľovať. Dokážete ňou robiť zázraky, čím docielite dokonalý tvar obočia a krásny vzhľad a výraz vašej tvári.


Páčil sa vám tento článok? Podnikáte? Máte záujem o kvalitnú tvorbu obsahu aj na vašom webe? Neváhajte ma kontaktovať!