Imidž podnikateľa ako marketingová stratégia

21 júna, 2023 • Beauty • 249

Podnikanie nie je len o dobrom mene firmy či budovaní značky. Je to najmä o sebaprezentácii, odbornosti a profesionalite. Dokážete ostatných presvedčiť o svojej kvalite? Tento článok z vás spraví dokonale upraveného podnikateľa, nech už podnikáte v čomkoľvek!

Odev a vôňa

Imidž nie je o kráse, ale o atraktivite! Buďte príťažliví pre druhých – pritiahnete si úspech!

Muž

Muži nie sú príliš nároční, o čom svedčí aj ich profesionalita. Tú dokáže dokonale podčiarknuť klasický oblek. Aby to bolo predsa len o niečo zložitejšie, u muža sa zväčša prihliada na upravenosť, preto dbajte o to, aby ste mali svoj oblek vždy čistý a dokonale vyžehlený.

Dokonalá business pánska vôňa by v sebe mala niesť korenisté tóny v kombinácii s tými drevitými. Nič ale nepokazíte ani podtónom sladkej škorice.

Žena

Ženy – podnikateľky by mali voliť jednoznačne jednofarebný štýl, a to vo forme lodičiek, sukne a dámskeho elegantného saka. Obuv je zároveň potrebné prispôsobiť aktuálnym trendom. U žien je potrebné zdôrazniť, aby ste sa vyhli odhalenej pokožke, preto, ak preferujete sukňu, nezabudnite voliť dlhší štýl (po kolená) a zvyšok nôh zahaľte napríklad kvalitnými pančuchami.

Žena by aj napriek svojmu postaveniu mala pôsobiť nežne. V podnikaní sú preto povolené jemné vône s kvetinovými tónmi či santalovým drievkom.

Vizáž a styling

Muži by mali v rámci vlastného imidžu pravidelne navštevovať barbera či iné služby, ktoré sa im dokonale postarajú ako o vlasy, tak aj o strnisko. IN je napríklad fade štýl, vďaka ktorému sa z vás stane gentleman.

Ženy, nechajte sa prehovoriť na dokonalý make-up! Dokonalé kontúry, prekrásne oči či jemné pery – práve to sú zbrane, ktorými si získate dôveru okolia a vytúžený úspech. Vlasy by taktiež mali byť permanentne upravené (rozpustené vlasy naoko znižujú vaše kompetencie, pričom pôsobia príliš provokatívne, čo sa na seriózneho podnikateľa vôbec nehodí).

Doplnky

Svoj business outfit dokonale podčiarknete starostlivo vybranými doplnkami, vďaka ktorým zažiarite aj v tej najnáročnejšej nóbl spoločnosti.

Módne doplnky

U mužov zväčša volíme jednoduchú tašku cez plece, ženy v tomto prípade zase preferujú koženú kabelku menších rozmerov tak, aby pôsobila minimalisticky, no zároveň luxusne. V lete siahnite po kvalitných slnečných okuliaroch a pokúste sa prispôsobiť ich vášmu štýlu.

Elektronika

Aj keď ženám častokrát postačí smartfón a inteligentné hodinky, muži sa viac-menej nezaobídu bez výkonného notebooku, ktorý by mali mať vždy poruke. Preto stavte na kvalitu, ktorú ani po čase neoľutujete!

Vizitka

Vedeli ste, že až 72 % ľudí si spraví obraz o vašej firme výhradne na základe vizitky, z toho 39 % ľudí odmieta spoluprácu s firmou, ktorej vizitka pôsobí lacno a neprofesionálne? Preto vizitku nepovažujte za nejaký súhrn vašich kontaktných údajov, ale predovšetkým na vlastnú prezentáciu, ktorá má na základe štúdií podstatnú váhu.

K luxusným vizitkám si taktiež nezabudnite zaobstarať aj elegantný vizitkár, napríklad s gravírovaním vo forme vlastného loga.

Pôsobte luxusne – buďte luxus!


Páčil sa vám tento článok? Podnikáte? Máte záujem o kvalitnú tvorbu obsahu aj na vašom webe? Neváhajte ma kontaktovať!