Mikuláš – čo do čižmy dvojročným deťom?

8 novembra, 2023 • Deti • 129

Mnoho mamičiek, ale aj oteckov sa ma často pýta, čo darovať dvojročnému dieťaťu na Mikuláša? Nuž, táto otázka aj mňa osobne dosť potrápila, spoločnými silami sme však dospeli k naozaj ideálnym darčekom, ktoré sa hodia pre tých najmenších!

Mikulášska rodinka

Zdravá strava

Síce pre väčšie deti sviatok sv. Mikuláša je prevažne o sladkostiach, u tých najmenších si táto situácia žiada trochu viac opatrnosti. Rozhodne by ste to teda so sladkosťami nemali preháňať! Ale čím cukrovinky nahradiť?

Dokonalú náhradu klasickej čokolády, keksu či inej sladkej pochúťky predstavuje napríklad dojčenská výživa, ovocná kapsička, sladká kaša na dobrú noc či obyčajný banán. Ak však túžite dieťaťu spraviť väčšiu radosť, rozhodne siahnite po ovocných tyčinkách, ktoré sú pre tento sviatok ako stvorené!

Starostlivosť o telo

V žiadnej detskej čižmičke nesmie chýbať balíček hygieny! Či už siahnete po ochrannom kréme proti chladu, uteráku, šampóne alebo zubnej kefke, určite tým nič nepokazíte. Dbajte však o výber vhodnej drogérie pre tých najmenších! Detská pokožka je príliš citlivá a náchylná na rôzne výsevy či alergické reakcie.

Mikulášske bábätko spí

Učíme sa

Väčšina dvojročných detí ovláda niekoľko slov, avšak rozumejú skoro všetkému, čo poviete. Preto im na Mikuláša nezabudnite vyčarovať úprimný úsmev na tvári darovaním novej knižky! Mnohé knihy sú prispôsobené danej vekovej kategórii, pričom u kníh určených pre deti od dvoch rokov nájdete prevažne tie na tému prvé slová, učíme sa na nočník či prvé samostatné lyžičky a budovanie zdravého sebavedomia.

Spomienky

Aj keď na trhu prevažuje sortiment hračiek vhodných až od troch rokov, nezúfajte! Malý plyšový Mikuláš či zaujímavá stavebnica, ktorá zároveň podporí detskú motoriku je ideálny darček na Mikuláša. Pre kreatívne duše sú k dispozícii dokonca vianočné gule s menom či jednoduchým nápisom s venovaním (pre dcéru/syna), ktorými môžete svoje ratolesti obdarovať. Vďaka tomu im tak na Mikuláša zostane krásna pamiatka aj po rokoch!


Páčil sa vám tento článok? Podnikáte? Máte záujem o kvalitnú tvorbu obsahu aj na vašom webe? Neváhajte ma kontaktovať!