Najpopulárnejšie hry

8 februára, 2022 • Zábava • 241

Sto ľudí = sto chutí. Hry sú dnes veľmi obľúbené, no každého baví niečo iné. Preto budem v tomto článku viac-menej sebecká a budem písať o tom, čo v rámci hier pochytilo mňa. Čiže v podstate pôjde o článok písaný na základe vlastných skúseností.

Už ako deti prichádzame do kontaktu s rôznym druhom zábavy. Dnešná doba sa vyznačuje najmä vysokou hrateľnosťou počítačových hier. Z toho dôvodu trh dokonca ponúka aj rôzne herné konzoly, kde si tak môže každý vybrať, čo mu najviac vyhovuje.

Počítač

Pýtate sa, prečo niektorí preferujú hranie hier na počítači pred hernou konzolou? Jedným z hlavných rozhodujúcich faktorov je dostupnosť hier. Vysvetlím.

Počítač, nech je akokoľvek starý, je možné kedykoľvek „tuningovať“, čo v konečnom dôsledku znamená hranie aj tých najnovších hier bez obmedzení. Žiaľ, taký Playstation sa takouto silnou stránkou chváliť nemôže. A platí to aj naopak – na novom počítači je možné hrať aj staršie hry, pričom dostuposť hier nie je nijako limitovaná. Herná konzola PS zasa vyžaduje takpovediac pravidelné prispôsobovanie a to kúpou nových konzol s novými hrami.

Na druhej strane, čo sa týka ovládania, hráči, ktorí sú zvyknutí na volant či joystick, dnes nemajú problém ani pri používaní počítača. Vďaka USB pripojeniu je možné hrať hry v podstate s čímkoľvek – avšak, stane sa, že niektoré hry ovládanie prostredníctvom joysticku nepodporujú.

Prostredníctvom rôznych internetových obchodov ako sú Steam, Origins, Ubisoft či Epic Games sa môžete k rôznym (niekedy aj k najnovším) hrám dostať za výhodnú sumu a niekedy dokonca zadarmo – Epic Games má takéto akcie každý týždeň.

Playstation

Najpredávanejšia konzola na trhu už od nepamäti. Táto malá čarovná krabička značky Sony si získala srdce mnohých fanúšikov videohier už v 90. rokoch. Ja osobne som mala tú česť celých 10 rokov „fičať“ na PS3.

Jednoduchý štandard, dostupnosť hier a internetové pripojenie bolo pre mňa vtedy postačujúce – nebola som náročná hráčka 🙂 Neskôr, keď moja konzola „stratila kompatibilitu“ tým, že na trh prišli nové konzoly a nové hry, ktoré sa na tú moju už nevyrábali (čo je u tohto typu herných konzol najväčšie negatívum), presedlala som na počítač. No keby sa mi ešte niekedy naskytla príležitosť vrátiť sa ku konzole, neváhala by som, má to predsa svoje čaro.

Keen 1-7

Moja obľúbená séria hier z detstva – ešte na Windows 98 🙂 Nezabudnuteľné a bezstarostné časy v mojom živote sa niesli v duchu tejto hry, pričom som pri nej dokázala presedieť hodiny.

Jednoduché ovládanie, jednoduché levely = jednoduchá hra. Jednoducho jednoduché!

Verím, že každý, kto hral v živote aspoň jednu hru, vždy tá prvá bola a bude pre ňho nezabudnuteľná. Pre mňa je to táto.

Grand Theft Auto 5

Dodnes si pamätám ako sme sa ešte v školských laviciach nevedeli dočkať, kedy táto herná novinka vyjde a bude konečne na predaj.

Má celkom zaujímavý dej a v porovnaní s predchádzajúcimi dielmi aj nadupanú grafiku. Taktiež konečne pribudlo prepínanie medzi osobami, vďaka čomu je hra pestrejšia a, logicky aj dlhšia.

Rovnako som si veľmi pochvaľovala možnosť preskočenia celej misie v prípade, že sa mi ju nepodarilo po niekoľkých pokusoch úspešne dokončiť.

Assassin’s creed

Na záver čerešnička na torte – mnou asi najviac odohraná séria za posledných 12 rokov. Najviac sa mi ale páčila časť Assassin’s creed Brotherhood, ktorú hrám dodnes. V minulosti som to vedela hrať aj 13 hodín denne a to v jednom kuse.

Veľmi zaujímavý a chytľavý dej v spojení s reálnymi postavami a históriou je hlavný dôvod, prečo táto hra predstavuje favorita mnohých hráčov po celom svete.

Populárnosť tejto hry siaha do takej miery, že spisovateľ Oliver Bowden dokonca píše knihy presne podľa hier. A čo je najlepšie, prekladajú sa aj do českého jazyka a sú dostupné v našich kníhkupectvách.

(Moja) topka súčasnosti

Určite ste už aj vy počuli o veľmi vyhľadávanej hre dnešných čias s názvom Little nightmares. Táto hra sa síce ovláda jedenoducho, ale sama o sebe jednoduchá nie je a v tom je jej čaro.

Logické myslenie, pohotové reakcie, šikovné prsty a odvahu – to všetko od vás táto hra žiada. Nie je nemožné ju dohrať. Ja som ju (s pomocou) dohrala. Naozaj, niektoré misie sú náročné a mnohokrát ide o sekundy a správne načasovanie. Taktiež je potrebné počítať so všetkým, pričom ide o hororovú hru.


Páčil sa vám tento článok? Podnikáte? Máte záujem o kvalitnú tvorbu obsahu aj na vašom webe? Neváhajte ma kontaktovať!