Ako sa zbaviť prachu?

6 januára, 2022 • Rady a tipy • 278

Prach je všade. Dokonca vďaka prachu existuje život na zemi. Ale do domácnosti sa nehodí. A rovnako by sa mu mali vyhýbať aj alergici. Ako sa teda prachu účinné zbaviť a mať tak od utierania prachu pokoj na dlhšiu dobu?

Moderná doba ponúka množstvo moderných a ľahko dostupných produktov, ktoré vám určite pomôžu alebo aspoň uľahčia starať sa o svoju domácnosť dokonale. Prezradím vám ako zatočiť s nadmernou tvorbou prachu vo vašej domácnosti.

Ako správne prach utierať?

Celá finta spočíva v spôsobe utierania. Vyhýbajte sa opätovnému vracaniu sa na už pretreté miesta, to situáciu len zhorší, pričom si prach takto zanesiete späť, odkiaľ ste ho vzali.

Na už čistú plochu sa nevracajte ani čistou utierkou!

Voľte preto utieranie jedným ťahom. Napríklad, ak utierate prach z police, vždy začínajte od konca a jedným ťahom sa pokúste pretrieť čo najrozsiahlejšiu plochu.

S akými prípravkami to bude účinné?

Použité prípravky či pomôcky sú druhoradé. Samozrejme, je potrebné voliť vhodné vlhčené utierky, najlepšie citrónové alebo limetkové – tie totiž bojujú aj proti mastnote. Na prachovku sa pri dôkladnom utieraní prachu radšej nespoliehajte.

Prvý krok máte za sebou. Váš nábytok je lesklý, čistý a prevoňaný. Ale tým to ani zďaleka nekončí.

Nikdy nestačí prach len utrieť. V takom prípade by ste ho ráno utreli a večer by bol späť – a to veru nechcete.

Vo väčšine domácností sa osvedčil sprej proti prachu – voľba značky už závisí od vás. Ten dokáže po nanesení zanechať jemnú ochrannú vrstvu na akomkoľvek povrchu, vďaka čomu sa každé zrnko prachu vyhne vášmu nábytku oblúkom.

Takýto sprej sa odporúča naniesť v čo najmenšom množstve a suchou handričkou rozniesť na celú plochu podľa potreby. Pri jeho použití je vhodné dostatočné vetranie a opatrnosť pri manipulácii.

Aj príroda vie prachu povedať „zbohom“

Pamätáte si, ako sme rozoberali voľbu vhodných utierok proti prachu? Schválne, aká zložka by im v účinnom boji proti prachu nemala chýbať?Správne – citrusy!

Namiesto vlhčených utierok plných chemikálií si viete pomôcť aj šetrnou, ale veľmi účinnou metódou. Vezmite ľubovoľnú handričku, namočte ju v čistej vode a utrite prach – čo najdokonalejšie. Voľte štýl, o ktorom som písala vyššie.

Na záver použite namiesto spreja obyčajnú citrónovú šťavu. Vyžmýkajte citrón čo najlepšie a to priamo na nábytok. 100% šťava z citróna zaručí dokonalý dlhodobý efekt čistoty vašej domácnosti.


Páčil sa vám tento článok? Podnikáte? Máte záujem o kvalitnú tvorbu obsahu aj na vašom webe? Neváhajte ma kontaktovať!