Antirefluxný vankúš – novinka, ktorá zachraňuje životy

22 januára, 2022 • Zdravie • 338

Čakáte bábätko a vyberáte vhodnú výbavu? Ako zodpovedný rodičia by ste sa mali v prvom rade zamerať na zdravie vášho dieťatka. Antirefluxný alebo aj klinový vankúš by preto v detskej výbave nemal chýbať!

Prvé mesiace novorodenca sú príliš náročné. Väčšina najmenších detí trpí kolikami, refluxom či častými dýchacími ťažkosťami. Pri refluxe vzniká dokonca riziko udusenia, čo môže viesť až k usmrteniu novorodenca. No existuje novinka na trhu, ktorá dokáže radikálne eliminovať toto riziko. Čítajte ďalej!

Nielen na riešenie zdravotných ťažkostí

Žiaľ, zdravie si nevážime, kým ho máme. Ak ho nemáme, neprajeme si nič iné, než byť zdraví. V živote to tak väčšinou býva nielen v otázke zdravia. No v otázke investovania do zdravia a spokojnosti bábätka nie je o čom premýšľať. Klinový vankúš proti refluxu (nielen) u novorodeniatok je jeden z mála produktov, ktoré neslúžia na riešenie len jedného problému.

Tento zázračný vankúš napomáha zmierniť príznaky bežnej detskej koliky, čím výrazne napomáha zmierniť plačlivosť dojčaťa a dopriať mu tak kvalitnejší a dlhší spánok, čo sa odzrkadlí na celkovom zdravotnom stave dieťaťa – odolnejší organizmus voči nepriaznivým vonkajším vplyvom, pokojnejšie dni a noci a taktiež lepšia sústredenosť a vnímanie dieťaťa.

Klinový vankúš sa rovnako vyznačuje priaznivým vplyvom na motoriku a správne držanie tela. To sa v budúcnosti prejaví ako bezhrbé držanie tela či už pri chôdzi alebo v sede, čoho výsledkom je, samozrejme, eliminácia bolestí hlavy a chrbtice. Verte, že vaše deti vám za to budú vďačné. Dnešná generácia trpí chronickými bolesťami chrbtice a migrénami. Narážam obzvlášť na školákov, ktorí sedia nesprávne a príliš dlho.

Jednoduchá údržba

Vďaka odnímateľnému poťahu sa v prípade znečistenia jednoducho zoblečie, operie a naďalej bezpečne používa. No každý výrobca je iný a každý volí rôzny druh materiálu, preto si pozorne vopred prečítajte odporúčania v rámci údržby, aby ste povrchovú obliečku nijako nepoškodili či neznehodnotili.

Ideálne je hneď s týmto vankúšom kúpiť v požadovanej veľkosti aspoň 2 páry obliečok. Na začiatok je to minimum, časom odporúčam aspoň 4. V prípade potreby tak nebudete mať problém ihneď zakročiť, obliečku jednoducho vymeniť a udržiavať tak svoje bábätko v čistote nepretržite.

Prispôsobený potrebám tých najmenších

Častá chorobnosť u detí je bežná – imunita sa buduje nejaký čas. Tento vankúš dopraje dieťaťu ničím nerušený spánok, čo, samozrejme, na imunitu priaznivo vplýva. Avšak, môže sa stať, že respiračné ochorenia si vás z času na čas tak či tak nájdu. Vďaka prispôsobenému skosenému tvaru dopomáha rýchlej rekonvalescencii a to tým, že zabraňuje stekaniu hlienov.

Výsledkom toho bude opäť spokojné bruško, ktoré nebolí. Zároveň sa organizmus vyhne rozšíreniu zápalu ďalej do tela, čím nebude nadmerne vyťažovaný. A z piatich dní v horúčkach to nakoniec budú dve tiché dni bez plaču, koliky a príliš vysokých horúčok.

Väčšina výrobcov si dokonca potrpí na rozmery vankúša tak, aby sa vošli do každej postieľky. Jeho použitie je vhodné u novorodeniatok až do jedného roka. Potom sa prechádza na špeciálne prispôsobené ortopedické vankúše. Najlepšie vám však poradí lekár.


Páčil sa vám tento článok? Podnikáte? Máte záujem o kvalitnú tvorbu obsahu aj na vašom webe? Neváhajte ma kontaktovať!