Nie sú vlasy ako vlasy. Typ, kvalita a hustota vlasov sa mení počas celého života človeka. Väčšina populácie ale bojuje práve s nadmernou mastnotou. A najčastejšie ide o genetický problém, čím je riešenie problému o niečo zložitejšie. Ale nie nemožné. Čítajte ďalej!
Vek alebo genetika?
Mnoho ľudí trápi nadmerné mastenie vlasov v puberte. Je to obdobie života človeka, kedy sa organizmus mení od základov, čo sa obzvlášť vyznačuje výkyvmi hormónov a na povrch sa prejaví ako nadmerná mastnota a to nielen vlasov, ale aj napríklad pleti.
Problém rýchlo mastiacich sa vlasov z dôvodu veku je zanedbateľný, pretože aj keď žiaden bežne dostupný šampón nepomáha nadmernú mastnotu zmierniť, upokojuje nás fakt, že časom sa to zmení a problém zmizne.
Horšie je to s génmi. Mastné vlasy sú najčastejšie sa vyskytujúcou dedičnou vlastnosťou vôbec. Síce je zbavenie sa tohto problému o niečo komplikovanejšie, nie je to nemožné. Čítajte ďalej a dozviete sa ako zatočiť s geneticky mastnými vlasmi.
Po akých šampónoch (ne)siahnuť?
Mnohé výrobky, bežne dostupné v drogérii, sú v prípade mastných vlasov a pokožky hlavy určené a prispôsobené pre každodenné umývanie vlasov – CHYBA! Čím častejšie budete svoje vlasy umývať, tým viac si „zvyknú“ na častú pozornosť a budú chcieť stále viac, čo sa, samozrejme, prejaví na opäť o niečo častejšom mastení.
Problém v tomto prípade nepredstavuje „zvyk“, ale nadmerné používanie prípravkov na MASTNOTU, ktoré logicky tým, že bojujú proti mastnote, pokožku hlavy vysušujú. Vtedy na to automaticky pokožka reaguje podráždením a následným premastením. Preto po šampónoch, ktoré sú známe vysušovaním (ide o prípravky s obsahom napr. ílových zložiek), radšej nesiahajte.
Vhodné zložky
V dnešnej dobe sa, žiaľ, stretnete prevažne s výrobkami určenými pre starostlivosť o telo, ktoré obsahujú práve vyššie spomínaný íl. Ide najmä o sprchové gély, pleťové produkty a aj šampóny. O sprchovom gély, ktorý obsahuje ílové častice je známe, že takýto gél sa ťažšie oplachuje, čo je pri použití vlasového šampónu totálne nežiadúce.
No existujú aj také, ktoré síce íl obsahujú, ale na vyváženie jeho záporov sa doplnia aj hydratačné zložky, vďaka ktorým sa problematická pokožka hlavy nemusí trápiť s vysušením. To sa na oplátku prejaví dlhotrvajúcim efektom sviežich vlasov. Pokiaľ toto pochopíte, zatočíte s akýmkoľvek typom mastnoty hlavy raz a navždy.
A možno ste práve zistili, že pre vlasy platí pravidlo „Klin sa klinom vybíja“.
Páčil sa vám tento článok? Podnikáte? Máte záujem o kvalitnú tvorbu obsahu aj na vašom webe? Neváhajte ma kontaktovať!