Sme spoločenské tvory, ktoré si inštinktívne zakladajú vzťahy tak, aby sa čo najviac minimalizoval pocit osamelosti. Správni ľudia, ktorými sa obklopíme, nám majú dodávať pocit bezpečia, spoľahlivosť a najmä dôveryhodnosť. Ako však spoznať falošného človeka, ktorý by nám časom mohol ublížiť?
Psychológia
V rámci psychológie je faloš veľmi nestála, teda nie je vôbec jednoduché psychologicky odlíšiť poctivosť od falše. Avšak, po dôkladnom psychologickom vyšetrení je možné faloš pripisovať najmä sociálne a emočne nezrelým ľuďom.
Správanie a postoj
Ak máte pocit, že z nejakého (doposiaľ neznámeho) dôvodu priťahujete výhradne falošných ľudí, iste ste už zažili stav, kedy sa takýto toxický človek až príliš zaujímal o vašu osobu. Práve to je prvým a jasným signálom falše. Ak si falošnú osobu napokon pustíte k telu, zistíte, že chce o vás vedieť úplne všetko. Pravdou však je, že toxickému človeku ide najmä o vaše slabiny, ktoré neskôr škaredo použije proti vám.
Ďalším prejavom falše je úsmev. Úsmev je totiž dokonalá skrýš našich démonov a psychickej nevyrovnanosti. Spozornieť by ste mali najmä vtedy, ak ho na danej osobe vidíte príliš často. Všetkého totiž veľa škodí, preto sa od neustále usmievajúceho sa človeka držte radšej ďalej.
Falošná osoba sa o vás síce zo začiatku bude až nadmerne zaujímať, pravdou však je, že časom tu pre vás nebude. Samozrejme, v dobrom áno. Ale akonáhle sa niečo prihodí a vy sa budete cítiť zle, budete potrebovať oporu a pocit bezpečia v zlých časoch, vtedy si na vás toxická osoba ani len nespomenie. Nenaleťte jej!
Reč
Každopádne, nie každý z nás má talent na čítanie ľudí. Obzvlášť náročné je čítať tých toxických, pričom svoju rolu vedia veľmi dobre hrať. Svoju pravú tvár maskujú priam excelentne. Prvé náznaky, ktoré sú zároveň dobrými ukazovateľmi falše, ľahko rozpoznáte podľa slov vychádzajúcich z úst danej osoby.
Ak sa častokrát zamýšľate nad tým, prečo osoba vo vašej blízkosti pravidelne osočuje druhých a javí znaky závisti, spozornite! Ak takúto osobu upozorníte, určite sa bude brániť argumentmi typu: „O tebe takto nerozprávam!“. Nesnažte sa tomu uveriť! Naopak, dávajte si radšej veľmi dobrý pozor, čo o sebe takejto osobe poviete. Pretože ste práve zistili, aká je.
Dobrá rada
Ak sa chcete presvedčiť o dôveryhodnosti človeka, povedzte mu svoj vlastný príbeh, ale použite v ňom iné postavy. Tak úprimne zistíte pravdu.
Intuícia
Tá nikdy neklame. Stačí, že vaše podvedomie zachytí nejaký impulz (reč tela, gestikulácia, koktanie, výraz tváre) a hneď vám v hlave rozsvieti kontrolku obozretnosti. Neberte to na ľahkú váhu a dôkladne si premyslite, čo o sebe budete prezrádzať ľuďom, o ktorých z časti pochybujete.
Páčil sa vám tento článok? Podnikáte? Máte záujem o kvalitnú tvorbu obsahu aj na vašom webe? Neváhajte ma kontaktovať!