Útulná domácnosť 2022

18 februára, 2022 • Vychytávky do domácností • 209

Rok 2022 sa nesie v neutrálnych farbách, jemných tónoch a jednoduchosti. Práve tieto drobné detaily dokážu vyčarovať útulný domov. Útulie, teplo a vôňu domova totiž nič neprekoná. Tento článok vám prezradí, ako vniesť útulie aj u vás doma.

V niektorých prípadoch nejde o dizajn interiéru či luxusný nábytok. Niekedy naozaj stačí kreativita s použitím drobných doplnkov, ktoré priaznivo oživia a zároveň zútulnia každú domácnosť, ktorá to potrebuje. V jednoduchosti je krása.

Mäkučké doplnky

Hebké deky, prehozy, koberce… To všetko spríjemní pobyt vás a vašej návštevy u seba doma. Stačí len pohľad či letmý dotyk, hneď to v človeku vyvolá príjemný pocit tepla a útulia. Oceníte to najmä v chladných, sychravých obdobiach, kde si dokážete vychutnať svoju obľúbenú knihu pri šálke horúceho čaju s rumom.

Tlmené svetlo

Ďalší z podstatných faktorov, ktorý má významný vplyv pri vytváraní príjemnej romantickej atmosféry. Jemné svetlo docielite buď drobnými LED svetielkami, ktoré môžete umiestniť kamkoľvek, no ideálne za posteľ, kde sa svetlo jemne rozptýli alebo obyčajnou sviečkou.

Intimita

Tá je veľmi dôležitá na to, aby ste sa doma cítili naozaj ako doma. Dostatočné súkromie a žiadne vyrušovanie počas pekných chvíľ s partnerom, to je kúzlo domova – môžete byť sami sebou.

Vhodné je preto zariadiť si na tento spôsob aj chatku, do ktorej sa radi vraciate práve za účelom nových a pekných zážitkov s najbližšími. Cíťte sa ako doma!

Voľnočasový kútik

Ak medzi vaše hobby v rámci voľného času patrí čítanie kníh, pitie kávy alebo počúvanie hudby a relax, inšpirujte sa týmto článkom. Zriaďte si miestnosť, ktorú budete mať výhradne pre seba. V nej si môžete vyskladať napríklad vlastnú knižnicu.

Kreativita a radosť vám pomôžu vytvoriť si útulie, po ktorom ste tak veľmi túžili. Vďaka jemnému štýlu tak bude naladená aj vaša myseľ. Už po niekoľkých dňoch pocítite psychickú úľavu, po ktorej ste tak dlho túžili.

Arómy a sviečky

Sviečky pôsobia romanticky. Preto je vhodné ich využiť aj v rámci tlmeného osvetlenia domácnosti. Vhodné je použiť vonné sviečky, ktoré dajú vytvorenej atmosfére úplne iné rozmery. Výber obľúbenej vône je zaručený recept k dostatočnému uvoľneniu a relaxu po náročnom dni.


Páčil sa vám tento článok? Podnikáte? Máte záujem o kvalitnú tvorbu obsahu aj na vašom webe? Neváhajte ma kontaktovať!