Deň matiek – zaujímavosti a tipy na darčeky

14 mája, 2023 • Rady a tipy • 326

Deň matiek je sviatočným dňom, kedy matky takmer po celom svete oslavujú materstvo. Byť matkou je dar, ale pre niektoré ženy dokonca vzácnosť, keďže až 20 % žien trpí neplodnosťou či inými reprodukčnými poruchami. Osobne som si myslela, že patrím medzi ne po tom, čo sa ma gynekológ po dvoch rokoch snahy o počatie snažil presvedčiť o tom, že deti mať nikdy nebudem. Nuž, zázrak sa stal a dnes mi po byte behá rozkošné dievčatko <3 Deň matiek si preto veľmi vážim! Som nesmierne hrdá na to, že som sa stala mamou, aj keď je to občas veľmi náročné.

Tradície spojené s Dňom matiek

Už malé deti v materskej škole vedú ku kreatívnej výrobe rôznych pozdravov či pohľadníc pre mamičky ku Dňu matiek. Verte, že pre mamičku niet krajšieho pocitu, ako dostať darček od svojho milovaného dieťaťa, za ktoré by položila aj svoj vlastný život!

Veľmi moderné je však mamičke na Deň matiek dopriať maximálny oddych a komfort. Umyte riady, pripravte večeru, alebo ju jednoducho obdarujte wellness pobytom. Svojej mamičke tak prejavíte nesmiernu vďaku za všetko, čo pre vás celý život robí.

Kedy oslavujeme Deň matiek?

Deň matiek predstavuje originálny sviatok, ktorý sa neslávi na základe dátumu v kalendári. Deň matiek totiž pripadá na druhú májovú nedeľu (Materská nedeľa), ktorá je venovaná všetkým matkám. Deň matiek nie je štátnym, ale medzinárodným sviatkom, aj keď mamičky si predsa len oddych zaslúžia.

Originálne darčeky pre mamičky

Karafiát

V mnohých krajinách, kde sa Deň matiek oslavuje, sú preferované prevažne karafiáty. Aj keď sa u nás karafiát spája zväčša s MDŽ, pokojne ho svojej mamke môžete kúpiť. Ešte nikdy žiadnu ženu kvet nesklamal.

Ak chcete svoju mamičku naozaj prekvapiť, môžete siahnuť po machových obrazoch napríklad v tvare srdca, ktoré je možné doplniť originálnym venovaním od srdca.

Náramok materstva

Internet je plný rôznych kreatívnych vychytávok, ktoré prekypujú originalitou a dokonalosťou. Vyjadrite svojej mame vďaku venovaním na mieru vyrobeného náramku materstva. Väčšinou sa tieto materské náramky kupujú ako set, pričom jeden nosí matka a druhý dcéra/syn.

Nákupy

V tomto bode sa určite nájdu najmä matky s dospelými dcérami, pričom obe určite poteší spoločný nákup nových kúskov oblečenia či spoločná káva v luxusnej reštaurácii. Pretože nič nie je cennejšie, ako váš čas strávený spolu!

Ručne vyrobené srdiečka

Na ručne vyrobené mydlové srdiečka budete potrebovať:

 • silikónové formičky v tvare srdca;
 • 250 g mydla;
 • lupene ruží;
 • ružový olej;
 • baliaci papier a stužku či mašľu.

Postupujte takto:

 1. Mydlo nakrájajte na malé kocky.
 2. Mydlové kocky následne ohrejte napríklad v mikrovlnnej rúre.
 3. Do rozpusteného mydla pridajte pár kvapiek ružového oleja.
 4. Do formičky vložte drvené lupene ruží.
 5. Následne vylejte mydlo a posypte ho zvyškom ružových lupienkov.
 6. Nechajte stuhnúť asi 3 hodiny.
 7. Po troch hodinách mydlo starostlivo zabaľte do baliaceho papiera a ozdobte stuhou.
 8. Pridajte venovanie a poďakovanie.

Páčil sa vám tento článok? Podnikáte? Máte záujem o kvalitnú tvorbu obsahu aj na vašom webe? Neváhajte ma kontaktovať!